Dumitru LUPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România  Secretar - din sep. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională - Secretar (din sep. 2017)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din oct. 2018)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din oct. 2018)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă 

Biroul parlamentar:
  • 1. Moreni, str. Cpt. Pantea Ion, etaj 4 (hala veche), jud. Dâmbovița
  • 2. Târgoviște, B-dul Independentei, bloc 1A, ap. 1, jud. Dâmbovița