KÓNYA-HAMAR Sándor
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
data validarii: 26 octombrie 1992
înlocuieste pe: Iozsef - Nandor Nemenyi

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 1996 - Secretar
 feb. - iun. 1996 
 feb. - iun. 1994 
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (din sep. 1994)