Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Viorel Hrebenciuc Versiunea pentru printare

Viorel HREBENCIUC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU, colegiul uninominal nr.9
data încetarii mandatului: 21 octombrie 2014 - demisie - HCD nr.57/2014

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2014 - feb. 2015 - Vicepreședinte - până în oct. 2014
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru afaceri europene

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în oct. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în oct. 2014

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:938 (în 49 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 557 (în 54 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 6, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 august 2017, 13:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro