Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
magyar_lorand@yahoo.com
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Loránd-Bálint Magyar > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

MAGYAR Loránd-Bálint
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data nașterii: 17.02.1980
  • Situația civilă: căsătorit
  • E-mail: magyar_lorand@yahoo.com

Studii și specializări

  • Martie 2012: Manager proiect - Studii superioare, specializare
    Ministerul Muncii, Familiei și Protecției Sociale, Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului, Fundația CAMPP
     
  • Septembrie-Decembrie 2011: Managementul afacerilor - Studii superioare, specializare
    Academia Comerciala, Satu Mare
     
  • 1998-2004: Medic Veterinar - Studii superioare
    Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterina, Facultatea de Medicina Veterinara, Cluj-Napoca
     
  • 1994-1998: Diplomă de bacalaureat - Studii medii
    Colegiul Național Kölcsey Ferenc Satu Mare

Activitate profesională

  • Februarie 2015 - Decembrie 2016
    Șef serviciu Serviciul Leader și Investiții Non-Agricole
    Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale, OJFIR Satu Mare
     
  • Ianuarie 2015 - Februarie 2015
    Expert Compartiment Evaluare Serviciul Leader și Investiții Non-Agricole
    Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale, OJFIR Satu Mare
     
  • Iulie 2014 - Ianuarie 2015
    Șef serviciu Serviciul Leader și Investiții Non-Agricole
    Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale, OJFIR Satu Mare
     
  • Septembrie 2006 - Iulie 2014
    Expert Serviciul de Verificări Cereri de Finanțare
    Agenția de Plăți Pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit, OJPDRP Satu Mare
     
  • Martie 2006 - August 2006
    Expert Serviciul de Verificare Tehnică
    Agenția de Plăți Pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit, OJPDRP Satu Mare
     
  • Aprilie 2005 - Martie 2006
    Reprezentant medical
    SC Vetexpert SRL, Cluj Napoca
     
  • Septembrie 2004 - Martie 2005
    Reprezentant medical
    SC Minizoo Serv SRL, Cluj Napoca

Funcții, activități într-un partid politic

  • 2011 - prezent: vicepreședinte - Organizația Municipală UDMR Satu Mare
  • 2016 : membru - Consiliul Permanent Județean - Organizația Județeană UDMR Satu Mare
  • 2005 - prezent membru - Consiliul Reprezentanților Județeni - Organizația Județeană UDMR Satu Mare
  • 2008 - prezent: membru - Consiliul Reprezentanților Uniunii - UDMR

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • 2008 - 2016: consilier în Consiliul Local al Municipiului Satu Mare

Activitate civică

  • 2008: secretar - Asociația Inițiativa Tineretului Maghiar
  • 2017: președinte - Asociația Certitudini pentru Mâine
03.04.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 7:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro