Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Monica Maria Iacob Ridzi Versiunea pentru printare

Monica Maria IACOB RIDZI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA, colegiul uninominal nr.5
data încetarii mandatului: 16 februarie 2015 - de drept - HCD nr.22/2015

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în oct. 2014
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din oct. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în oct. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din oct. 2014
 - până în feb. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci
Comisia pentru afaceri europene

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în feb. 2015 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în feb. 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în feb. 2015 Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:17 (în 16 sedinte)
Declaratii politice:14 (din care 14 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 23
Întrebari si interpelari: 38
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 noiembrie 2017, 14:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro