Activitate parlamentară
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Marin Ionică Versiunea pentru printare

Marin IONICĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 OLT
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 4 mai 1992 - demisie - HCD nr.26/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor și pentru petiții

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu U.R.S.S. - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în mai 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 septembrie 2019, 11:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro