Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Ilie Năstase Versiunea pentru printare

Ilie NĂSTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.8
data validarii: 10 iunie 2014
înlocuieste pe: Dan Voiculescu

Formatiunea politica:
PC-Partidul Conservator - până în iul. 2015
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din iul. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din iun. 2014
 - până în sep. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în iun. 2016
Senator neafiliat - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din feb. 2016)
Comisia pentru afaceri europene (din iun. 2015)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (sep. 2014 - feb. 2016)

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 11

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 13:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro