Parliamentary activity
2012-2016 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 2012-2016 > Senate > Alfred-Laurentiu-Antonio Mihai Versiunea pentru printare

Alfred-Laurentiu-Antonio MIHAI
Parliamentary activity in legislature 2012-2016

SENATOR
Constituency no.42 BUCURESTI, uninominal college no.7
start of the mandate: 10 june 2014
replaces: Victor Ciorbea

Political party:
PC-Conservator Party - until jun. 2015

Parliamentary group:
Conservative Party Parliamentary Group - since jun. 2014
 - until jun. 2015
Senator non-attached - since jun. 2015

Standing committees
The Committee on European Affairs (since sep. 2014)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 12, din care 1 promulgata lege

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 25 june 2019, 4:40
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro