Parliamentary activity
2016-present (sen.)
2012-2016 (sen.)
legislative initiatives
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2012-2016 > Senate > Mihnea Cosmin Costoiu Versiunea pentru printare

Mihnea Cosmin COSTOIU
Parliamentary activity in legislature 2012-2016

SENATOR
Constituency no.20 GORJ, uninominal college no.2
start of the mandate: 11 june 2014
replaces: Toni Grebla

Political party:
PSD-Social Democratic Party

Parliamentary group:
The parliamentary group of the Social Democrat Party 

Standing committees
(since dec. 2014)
(since sep. 2014)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Kazakhstan - since sep. 2014
 Friendship parliamentary group with Slovak Republic - since sep. 2014

Parliamentary activity in figures:
Speaches:0 - as senator
2 - as guest
Legislative initiatives: 12, din care 1 promulgata lege

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 22 february 2019, 6:18
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro