Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Niculae Mircovici Versiunea pentru printare

Niculae MIRCOVICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales la nivel național

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Secretar
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 

Organizația minorităților naționale:
Uniunea Bulgara din Banat - România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din mar. 2009)

Comisii speciale comune
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind Securitatea Națională

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:68 (în 51 ședințe)
Declarații politice:5 (din care una consemnată conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 54 (în 46 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 30, din care 7 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 iunie 2016, 3:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro