Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Neculai Bereanu Versiunea pentru printare

Neculai BEREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.1

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2016 - Chestor
 sep. 2015 - feb. 2016 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din dec. 2014)
Comisia pentru mediu (din feb. 2015)
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (dec. 2013 - feb. 2015)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în dec. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina 
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 75, din care 23 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 18:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro