Adrian MOCANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.10 BUZĂU
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PMP-Partidul Mișcarea Populară - până în iul. 2018
ALDE-Partidul Alianța Liberalilor și Democraților - din iul. 2018
 - până în mar. 2020
PMP-Partidul Mișcarea Populară - din mar. 2020

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară - până în iul. 2018
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din iul. 2018
 - până în sep. 2019
Deputați neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
Grupul parlamentar PRO Europa - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
 Vicelider
Deputați neafiliați - din feb. 2020
 - până în mar. 2020
Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară - din mar. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare - Vicepreședinte

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului privind activitatea Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia 

Biroul parlamentar:
  • Buzău, Bd. Unirii, cartier micro 3, bl. E1, parter, jud. Buzău