Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Ioan Hoban > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Ioan HOBAN
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 55/19.02.2007 L322/25.04.2007 Propunere legislativă privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Interceptarea Comunicațiilor respinsă
definitiv
2. 56/19.02.2007 L323/25.04.2007 Propunere legislativă "Legea securității naționale a României" respinsă
definitiv
3. 57/19.02.2007 L324/25.04.2007 Propunere legislativă privind activitatea de informații, contrainformații și de protecție respinsă
definitiv
4. 58/19.02.2007   Propunere legislativă privind statutul profesional și de carieră al ofițerilor de informații procedură legislativă încetată
5. 59/19.02.2007 L325/25.04.2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului Român de Informații respinsă
definitiv
6. 60/19.02.2007 L326/25.04.2007 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Serviciului de Informații Externe respinsă
definitiv
7. 98/03.03.2008 L800/06.11.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.10 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsă
definitiv
8. 207/16.04.2008 L75/05.02.2008 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii îmbunătățirilor funciare nr.138/2004 Lege 167/2008
9. 212/16.04.2008 L953/18.12.2007 Propunere legislativă privind utilizarea, conservarea și protecția solului respinsă
definitiv
10. 392/17.06.2008 L85/05.02.2008 Propunere legislativă pentru modificarea lit.f) a art.41 din Legea zootehniei nr.72/2002 și completarea art.13 din Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006 respinsă
definitiv
11. 428/04.06.2007 L264/03.04.2007 Propunere legislativă pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.67/2006 privind gestionarea fondurilor nerambursabile destinate finanțării politicii agricole comune alocate de la Comunitatea Europeană, precum și a fondurilor de cofinanțare și prefinanțare alocate de la bugetul de stat Lege 80/2008
12. 524/03.09.2008 L269/22.04.2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea art.29 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.1/1991 și ale Legii nr.169/1997 Lege 261/2008
13. 608/24.09.2007 L317/24.04.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul Fiscal respinsă
definitiv
14. 609/24.09.2007 L250/27.03.2007 Proiect de Lege privind statutul ofițerilor de informații la comisii
15. 633/04.09.2006 L387/25.04.2006 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.408 din 29 decembrie 2005 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.95/2005 pentru modificarea art.4 din Ordonanță de urgență a Guvernului nr.86/2002 privind înființarea Ghișeului unic în punctele de trecere a frontierei de stat a României Lege 395/2006
16. 773/23.10.2006 L684/05.09.2006 Propunere legislativă privind Programul Național "UN LAPTOP PENTRU FIECARE ELEV ȘI PENTRU FIECARE CADRU DIDACTIC DIN ROMÂNIA" respinsă
definitiv
17. 781/25.10.2006 L488/30.05.2006 Proiect de Lege privind intervențiile active în atmosferă Lege 173/2008
18. 802/28.11.2007 L604/04.09.2007 Proiectul Legii Codului Silvic Lege 46/2008
19. 893/17.12.2007 L642/04.09.2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 8:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro