Activitate parlamentară
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Dan Gheorghe Lazăr Ivan Versiunea pentru printare

Dan Gheorghe Lazăr IVAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 13 aprilie 1992 - demisie - HCD nr.20/1992
înlocuit de: Dumitru Giurescu

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație centrală și locală, amenajarea teritoriului și urbanism
Comisia pentru echilibru ecologic și protecția mediului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în apr. 1992 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - până în apr. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 20:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro