Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Scarlat Iriza Versiunea pentru printare

Scarlat IRIZA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.20 GORJ, colegiul uninominal nr.3

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2015
 
independent  - din feb. 2015
 - până în oct. 2015
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din oct. 2015
 - până în feb. 2016
 
independent  - din feb. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2015
  - din oct. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții - Secretar
Comisia pentru transporturi și infrastructură

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:59 (în 58 ședințe)
Declarații politice:58 (din care 57 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 45, din care 9 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 66
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 30 martie 2017, 23:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro