Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Dan-Ștefan Motreanu Versiunea pentru printare

Dan-Ștefan MOTREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.12 CĂLĂRAȘI, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Chestor
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din dec. 2011)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (sep. 2009 - dec. 2011)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în sep. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:47 (în 47 ședințe)
Declarații politice:40 (din care 40 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 66 (în 59 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 27, din care 3 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 21
Motiuni: 19

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 30 septembrie 2016, 13:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro