Ivan CISMARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2008 - Vicepreședinte - din apr. 2008
 sep. - dec. 2008 - Secretar

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din apr. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport - Vicepreședinte (până în iun. 2008)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia