Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Anca-Daniela Boagiu Versiunea pentru printare

Anca-Daniela BOAGIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
aleasa senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.4

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2010 - feb. 2011 - Vicepreședinte - până în sep. 2010
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (din mar. 2011)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (oct. 2009 - mai 2010)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (până în oct. 2009)

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României (până în sep. 2010) - Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - din iun. 2009

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:127 (în 36 sedinte)
Declaratii politice:12 (din care 6 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 44, din care 8 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 13:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro