Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Ioan Munteanu Versiunea pentru printare

Ioan MUNTEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2008 - Secretar
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Vicelider - din feb. 2006
 - până în sep. 2006

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice - Secretar (până în sep. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:243 (în 160 sedinte)
Declaratii politice:62 (din care 34 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 277 (în 112 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 68, din care 19 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 123
Motiuni: 12

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 18:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro