Adrian NĂSTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.8
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 20 iunie 2012 - - HCD nr.27/2012

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2011 - feb. 2012 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în iun. 2012 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în iun. 2012