Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Cătălin-Ioan Nechifor Versiunea pentru printare

Cătălin-Ioan NECHIFOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2018
 
independent  - din mai 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mai 2018
Deputați neafiliați - din mai 2018

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din mai 2018)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (feb. 2017 - mai 2018) - Vicepreședinte (mar. 2017 - mai 2018)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în feb. 2017)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO (până în iul. 2018)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:26 (în 22 sedinte)
Declaratii politice:7 (din care una consemnata conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 28, din care 5 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 16
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
  • Rădăuți, Piața Unirii nr. 57, jud. Suceava
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 15:49
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro