Cătălin-Ioan NECHIFOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2018
 
independent  - din mai 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mai 2018
Deputați neafiliați - din mai 2018

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din mai 2018)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (feb. 2017 - mai 2018) - Vicepreședinte (mar. 2017 - mai 2018)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în feb. 2017)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO (până în iul. 2018)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar  Secretar - până în iul. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională 

Biroul parlamentar:
  • Rădăuți, Piața Unirii nr. 57, jud. Suceava