Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Dumitru Puzdrea Versiunea pentru printare

Dumitru PUZDREA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în iun. 2005
 
independent  - din iun. 2005
 - până în mar. 2006
PD-Partidul Democrat - din mar. 2006
 - până în feb. 2008
când PD se transforma în
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în iun. 2005
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din mar. 2006

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2008)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (până în feb. 2008) - Secretar (până în apr. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Bahrein  Vicepreședinte - până în dec. 2005

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 17, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 1
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 19:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro