Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Marius Neculai Versiunea pentru printare

Marius NECULAI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.29 NEAMȚ, colegiul uninominal nr.4

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în oct. 2012
 
independent  - din oct. 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în oct. 2012
Deputat neafiliat - din oct. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din apr. 2009)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în apr. 2009)
Comisia pentru politică externă (până în mar. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt - până în mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:16 (în 15 ședințe)
Declarații politice:8 (din care 2 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 30, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 6 decembrie 2016, 19:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro