Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Marin Diaconescu Versiunea pentru printare

Marin DIACONESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.30 OLT
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2006 - Chestor - până în apr. 2006

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mar. 2006
 
independent  - din mar. 2006
 - până în mai 2006
PRM-Partidul România Mare - din mai 2006
 - până în dec. 2007
 
independent  - din dec. 2007
 - până în sep. 2008
PRM-Partidul România Mare - din sep. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mar. 2006
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - din mai 2006
 - până în dec. 2007
  - din sep. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:29 (în 26 sedinte)
Declaratii politice:18 (din care 17 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 6 (în 6 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 30, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 7
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 8:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro