Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
speaches
wealth declaration
interest declaration
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Tiberiu-Ovidiu Mușetescu Versiunea pentru printare

Tiberiu-Ovidiu MUȘETESCU
Parliamentary activity in legislature 2000-2004

DEPUTY
Constituency no.36 TELEORMAN

Political party:
PDSR-Social Democracy Party of Romania - until jun. 2001
PSD-Social Democratic Party - since jun. 2001

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democrat Party 

Standing committees
Committee for Budget, Finance, and, Banks (since apr. 2004) - Chairperson (since may 2004)
Committee for Human Rights, Cults and National Minorities Issues (until apr. 2004)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:8 (in 8 plenary sittings)
Legislative initiatives: 5, din care 1 promulgata lege

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 25 june 2019, 8:46
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro