Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Valer Dorneanu Versiunea pentru printare

Valer DORNEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 feb. - sep. 2006  - din mar. 2006

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții - Președinte (până în apr. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:909 (în 91 sedinte)
Declaratii politice:6 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 377 (în 87 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 23, din care 6 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 7:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro