Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Gheorghe Albu Versiunea pentru printare

Gheorghe ALBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA, colegiul uninominal nr.4
data încetarii mandatului: 2 octombrie 2012 - demisie - HCD nr.32/2012

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Chestor - până în oct. 2012
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în oct. 2012 Vicelider - până în feb. 2009

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (din apr. 2011)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în oct. 2012 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în oct. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - până în oct. 2012

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:20 (în 17 sedinte)
Declaratii politice:5 (din care 5 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 98 (în 66 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 13
Întrebari si interpelari: 2
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 29 iunie 2017, 10:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro