Gheorghe ALBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA, colegiul uninominal nr.4
data încetarii mandatului: 2 octombrie 2012 - demisie - HCD nr.32/2012

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Chestor - până în oct. 2012
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în oct. 2012 Vicelider - până în feb. 2009

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (din apr. 2011)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în oct. 2012 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în oct. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - până în oct. 2012