Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Gheorghe Copos Versiunea pentru printare

Gheorghe COPOS
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - până în mai 2005
când PUR-SL se transforma în
PC-Partidul Conservator 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Conservator 

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din sep. 2007)
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (iun. - sep. 2007)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (sep. 2006 - iun. 2007)
Comisia pentru sănătate publică (până în mar. 2005)
Comisia economică, industrii și servicii (până în feb. 2005) - Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din sep. 2006

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:16 (în 15 sedinte)
din care declaratii politice:3
Propuneri legislative initiate: 5
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 mai 2019, 12:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro