Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Eugen Nicolicea Versiunea pentru printare

Eugen NICOLICEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.27 MEHEDINȚI, colegiul uninominal nr.4
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2012  - din mai 2012

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat - până în oct. 2009
 
independent  - din oct. 2009

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în oct. 2009
Grupul parlamentar al deputaților independenți - din oct. 2009
 - până în sep. 2011
 Lider
Grupul parlamentar progresist - din sep. 2011 Lider - până în mai 2012

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități
Comisia pentru regulament (din sep. 2010)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului (până în dec. 2011) - Vicepreședinte (până în dec. 2009)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea propunerilor legislative depuse și elaborarea unei propuneri legislative privind alegerea Camerei Deputaților și Senatului - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:218 (în 72 ședințe)
Declarații politice:1 (din care una consemnată conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 125 (în 108 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 30, din care 7 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 iunie 2016, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro