Ion MÎNZÎNĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în sep. 2008
PC-Partidul Conservator - din sep. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în sep. 2008 Vicelider - din sep. 2005
 - până în oct. 2005
   Lider - din oct. 2005
 - până în oct. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Conservator - din sep. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială - Vicepreședinte

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative privind alegerea Camerei Deputaților și a Senatului, a Președintelui României, alegerile autorităților administrației publice locale, finanțarea campaniilor electorale și alegerea europarlamentarilor (din iun. 2006)
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetului Curții de Conturi pe anul 2003 (din dec. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Socialistă Vietnam - din dec. 2005 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din mai 2006
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba  Vicepreședinte