Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Vlad Marcoci Versiunea pentru printare

Vlad MARCOCI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.29 NEAMȚ, colegiul uninominal nr.2

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat - până în apr. 2016
PNL-Partidul Național Liberal - din apr. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în apr. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din apr. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați - Secretar
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (mai 2013 - feb. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - din apr. 2015 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:2 (în 2 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 46, din care 16 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 30 martie 2017, 23:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro