Vlad MARCOCI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în apr. 2016
PNL-Partidul Național Liberal - din apr. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în apr. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din apr. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați - Secretar
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (mai 2013 - feb. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - din apr. 2015 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia