Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Nicu Marcu Versiunea pentru printare

Nicu MARCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU, colegiul uninominal nr.1
data încetarii mandatului: 10 februarie 2015 - demisie - HCD nr.18/2015

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în iul. 2014
 
independent  - din iul. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în iul. 2014
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în feb. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru afaceri europene (până în sep. 2014)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (sep. - feb. 2014) - Președinte (din oct. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - până în feb. 2015 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - până în feb. 2015

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Declaratii politice:3 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 aprilie 2017, 10:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro