Ioan Mihai NĂSTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2001 - Secretar
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în sep. 2001
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - din sep. 2001
 - până în sep. 2003
 
independent  - din sep. 2003

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în sep. 2001
Grupul parlamentar al P.S.D. (social-democrat și umanist) - din dec. 2001
 - până în sep. 2003
Deputat neafiliat - din sep. 2003

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (din feb. 2004)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (sep. 2001 - feb. 2004)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei