Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Ioan Mihai Năstase > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Ioan Mihai NĂSTASE
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 13/02.02.2004 L192/19.03.2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea unor articole ale Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic respinsă
definitiv
2. 14/29.01.2002   Propunere legislativă privind sistemul național de pensii. respinsă
definitiv
3. 20/30.01.2002   Propunere legislativă pentru abrogarea O.U. nr.85 din 14.06.2001 și O.U. nr. 166 din 17.12.2001 și menținerea prevederilor art.48, 79 și 80 din Legea nr. 164/2001, așa cum au fost adoptate de Parlamentul României. respinsă
definitiv
4. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsă
definitiv
5. 222/25.04.2002   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.64/2002 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/1999 privind obligația agenților economici de a utiliza aparatele de marcat electronice fiscale. respinsă
definitiv
6. 227/17.03.2003 L297/02.07.2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
7. 280/09.05.2001   Propunere legislativă privind emanciparea și integrarea romilor. retrasă
de către inițiator
8. 293/16.04.2003   Propunere legislativă pentru soluționarea spațiilor de locuit ale cadrelor didactice din învățământul preuniversitar și universitar respinsă
definitiv
9. 294/16.04.2003   Propunere legislativă privind amendamentul la art.9 alin.(4) din Legea nr.74/1995 privind exercitarea profesiunii de medic, înființarea , organizarea și funcționarea Colegiului Medicilor din România, republicată, pentru menținerea în activitate a medicilor de familie stabiliți în mediul rural de cel puțin 5 ani și după împlinirea vârstei de pensionare, la cerere respinsă
definitiv
10. 356/28.06.2002   Propunere legislativă pentru modificarea art.37 alin.(1) al Legii nr.53/1991 privind indemnizațiile și celelalte drepturi ale senatorilor și deputaților, precum și salarizarea personalului din aparatul Parlamentului României, în vederea punerii acestuia în concordanță cu celelalte prevederi legale în vigoare. respinsă
definitiv
11. 399/17.06.2003   Propunere legislativă privind modificarea legii pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului respinsă
definitiv
12. 425/26.06.2003   Propunere legislativă pentru reorganizarea administrativ-teritorială a unor județe din centrul României respinsă
definitiv
13. 515/10.10.2002   Propunere legislativă privind reevaluarea drepturilor salariale ale cadrelor didactice din învățământul superior și din institutele de cercetare. respinsă
definitiv
14. 516/10.10.2002   Propunere legislativă privind dublarea producției de energie electrică produsă în centrale hidroelectrice de până la 25 MW. respinsă
definitiv
15. 517/10.10.2002   Propunere legislativă privind controlul surselor de apă din mediul rural. respinsă
definitiv
16. 518/10.10.2002   Propunere legislativă privind recalcularea valorii polițelor de asigurări de viață de către societățile de asigurări. respinsă
definitiv
17. 519/10.10.2002   Propunere legislativă privind recalcularea valorii Carnetelor de economii cu câștiguri în autoturisme și bani emise de Casa de economii și Consemnațiuni (C.E.C.). respinsă
definitiv
18. 520/10.10.2002   Propunere legislativă pentru soluționarea spațiilor de locuit ale cadrelor didactice din învățământul superior. respinsă
definitiv
19. 521/10.10.2002   Propunere legislativă pentru menținerea în activitate a medicilor de familie stabiliți în mediul rural și după împlinirea vârstei de pensionare, la cerere. respinsă
definitiv
20. 522/10.10.2002   Propunere legislativă privind colectarea, depozitarea și prelucrarea cauciucurilor uzate de autovehicule în vederea obținerii de granule pentru autostrăzi. respinsă
definitiv
21. 523/10.10.2002   Propunere legislativă privind amenajarea și introducerea în circuitul turistic a Peșterii Sfântului Apostol Andrei. respinsă
definitiv
22. 541/17.09.2004 L488/25.08.2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal respinsă
definitiv
23. 547/24.10.2002   Propunere legislativă privind controlul provenienței averilor dobândite ilicit. respinsă
definitiv
24. 577/05.11.2002   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale respinsă
definitiv
25. 671/03.11.2004 L461/14.06.2004 Propunere legislativă "Legea asistenței medicale de urgență" respinsă
definitiv
26. 702/10.11.2004 L501/25.08.2004 Propunere legislativă privind salarizarea și alte drepturi ale personalului contractual din unitățile publice ale sectorului sanitar respinsă
definitiv
27.   BP550/17.11.2004 Propunere legislativă privind înființarea Universității de Medicină și Farmacie Oradea retrasă
de către Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro