Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Ilie Neacșu Versiunea pentru printare

Ilie NEACȘU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în feb. 2002
PSD-Partidul Social Democrat - din feb. 2002
 - până în sep. 2002
 
independent  - din sep. 2002

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în feb. 2002 Vicelider - până în feb. 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2002

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice - Președinte (până în mar. 2002)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru  Vicepreședinte - până în dec. 2002
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:46 (în 27 sedinte)
Declaratii politice:9
Propuneri legislative initiate: 2
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 13:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro