Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
questions et interpellations
discours
vote
Liens:
www.roasit.ro
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Mircea Grosaru > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Mircea GROSARU
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2004-2008

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 15/04.02.2008 L564/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si a Senatului Lege 35/2008
2.   L45/05.02.2008 Propunere legislativa pentru modificarea art.22, art.62, art.63 si abrogarea art.23 din Legea nr.164/2001 privind pensiile militare de stat retrasa
de catre initiator
3. 57/25.02.2008 L243/2008 Propunere legislativa pentru completarea articolului 174 din Legea nr.84/1995 privind invatamantul Lege 143/2008
4. 100/03.03.2008 L740/2007 Propunere legislativa privind modificarea art. 25 din O.U.G. nr. 86/2006 privind organizarea profesiei de practician in insolventa respinsa
definitiv
5. 131/12.03.2008 L767/2007 Propunere legislativa privind concordatul preventiv Lege 381/2009
6. 146/17.03.2008 L774/2007 Proiect de Lege pentru completarea art. 4 din Legea nr. 373/2004 pentru alegerea Camerei Deputatilor si a Senatului respins
definitiv
7. 169/08.04.2008 L822/2007 Propunere legislativa privind modificarea art.6 si art.123 din Legea nr. 85/2006, privind procedura insolventei respinsa
definitiv
8. 275/05.05.2008 L922/2007 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autoritatilor administratiei publice locale respins
definitiv
9. 315/02.05.2007 L142/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr. 495/2004 privind salarizarea si alte drepturi banesti ale personalului din administratia centrala a Ministerului Afacerilor Externe si de la misiunile diplomatice, oficiile consulare si institutele culturale romanesti din strainatate, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 334/2007
10. 358/07.05.2007 L106/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.334 privind finantarea activitatii partidelor politice si a campaniilor electorale, publicata in Monitorul Oficial 632/21.07.2006 respinsa
definitiv
11. 503/29.05.2006 L5/2006 Propunere legislativa privind reforma unor profesii juridice respinsa
definitiv
12. 564/24.09.2008 L300/2008 Propunere legislativa pentru modificarea Legii Nr.373/2004 privind alegerea Camerei Deputatilor si Senatului respinsa
definitiv
13. 595/08.10.2008   Propunere legislativa privind infiintarea, organizarea si functionarea cresei clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
14. 624/08.10.2008 L559/2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.26/1990 privind registrul comertului si a Legii camerelor de comert din Romania nr.335/2007 respinsa
definitiv
15. 627/26.09.2007 L838/2007 Propunere legislativa privind infiintarea institutiei AVOCATUL COPILULUI respinsa
definitiv
16. 661/08.10.2007 L840/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.263/2007 privind infiintarea, organizarea si functionarea creselor respinsa
definitiv
17. 702/22.10.2007 L810/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii invatamantului nr.84/1995 Lege 2/2008
18. 939/11.12.2006 L730/2006 Propunere legislativa privind concordatul preventiv retrasa
de catre initiator

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie mardi, 9 ao?t 2022, 15:54
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro