Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Iosif Dan Versiunea pentru printare

Iosif DAN
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.19 GIURGIU
start of the mandate: 18 june 1990

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - oct. 1992 - Secretary
 feb. - aug. 1992 
 jun. 1990 - feb. 1992 

Political party:
 
FSN-National Salvation Front

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Belgium 
 Friendship parliamentary group with Canada 

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 30 september 2020, 22:56
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro