Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Alexandru Athanasiu Versiunea pentru printare

Alexandru ATHANASIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2003 - Vicepreședinte
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 

Formatiunea politica:
PSDR-Partidul Social Democrat Român - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (până în dec. 2003)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:542 (în 37 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 1, din care 1 promulgata lege
Membru în:1 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 22:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro