Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaților > Mitică Bălăeț Versiunea pentru printare

Mitică BĂLĂEȚ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.20 GORJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1996 - Chestor
 sep. - dec. 1995 

Formatiunea politica:
 
PSM-Partidul Socialist al Muncii - până în sep. 1996
 
independent  - din sep. 1996

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar socialist - până în sep. 1996
Deputat neafiliat - din sep. 1996

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din apr. 1993)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (noi. 1992 - apr. 1993)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (până în noi. 1992)

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:5 (în 5 sedinte)
Întrebari si interpelari: 13

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 1:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro