Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Ioan Oltean Versiunea pentru printare

Ioan OLTEAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.6 BISTRIȚA-NĂSĂUD, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal  Lider - până în dec. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:2444 (în 203 ședințe)
Declarații politice:66 (din care 56 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 677 (în 171 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 29, din care 4 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 5
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 9 decembrie 2016, 9:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro