Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
www.bogdanolteanu.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Bogdan Olteanu Versiunea pentru printare

Bogdan OLTEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.1
data încetarii mandatului: 19 octombrie 2009 - demisie
înlocuit de: Radu Stroe

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2009 - feb. 2010 - Vicepreședinte - până în oct. 2009
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din apr. 2009)
Comisia pentru politică externă (până în apr. 2009)

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă pentru verificarea sumelor cheltuite de Ministerul Tineretului și Sportului, sub semnătura doamnei ministru Monica Iacob-Ridzi, pentru organizarea «Zilei Tineretului»

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:37 (în 27 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 113 (în 45 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 13, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 4
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 8:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro