Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Rodica Paraschiv Versiunea pentru printare

Rodica PARASCHIV
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură (din feb. 2019) - Vicepreședinte (din oct. 2019)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (sep. 2017 - feb. 2019)
Comisia pentru industrii și servicii (până în sep. 2017)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă privind activitatea SC Compania Națională de Transporturi Aeriene Române TAROM SA în perioada 2007-2018

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 
 Grup parlamentar de prietenie cu Elveția 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:25 (în 24 sedinte)
din care declaratii politice:17 (din care 5 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 95, din care 39 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 17:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro