Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Nati Meir Versiunea pentru printare

Nati MEIR
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
Constituency no.38 TULCEA
start of the mandate: 17 december 2004 - HCD nr.36/2004
end of the mandate: 1 november 2008 - resignation

Political party:
PRM-Great Romania Party - until apr. 2005
 
independent  - since apr. 2005
 - until jun. 2007
PD-Democratic Party - since jun. 2007
 - until jun. 2007
 
independent  - since jun. 2007

Parliamentary group:
Parliamentary Group PRM (Great Romania) - until apr. 2005
Parliamentary group of the Democrat Party - since jun. 2007
 - until jun. 2007

Standing committees
Committee for Human Rights, Cults and National Minorities Issues

Parliamentary activity in figures:
Speaches:7 (in 7 plenary sittings)
Political declarations:2
Legislative initiatives: 10
Questions & Interpellations: 20
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 24 april 2014, 17:56
Telephone: +4021 316 0300, +4021 414 1111
E-mail: webmaster@cdep.ro