Radu - Adrian PAU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din sep. 2017)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (până în sep. 2017)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 - Vicepreședinte (din mar. 2017)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia 

Biroul parlamentar:
  • Timișoara, Str. C. Brediceanu nr. 8, jud. Timiș