Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Ion Cîrstoiu > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Ion CÎRSTOIU
Curriculum Vitae

Studii

  • Academia de Studii Economice București, Facultatea Economia Producției.

Activitate profesională

  • 1972-1990 economist, contabil șef, director Inteprinderea de Transport Auto Argeș;

Activitate politică

  • 1991-1992 - președinte al Organizației județene FSN Argeș;
  • din 1992 - președinte al filialei PD județul Argeș;
  • 1 aug. 1990 - 29 oct. 1990 - primar Pitești;
  • 29 oct. 1990 - 29 dec. 1992 - prefect de Argeș.

Activitate parlamentară

  • deputat PD în legislaturile 1996-2000, 2000-2004;
  • 1996-2000 - președintele Comisiei pentru administrație publică, amenajarea teritoriului și echilibru ecologic.

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 29 noiembrie 2021, 13:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro