Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Ludovic Orban Versiunea pentru printare

Ludovic ORBAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2010 - feb. 2011 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010  - din oct. 2009

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din oct. 2009)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în oct. 2009)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă pentru verificarea sumelor cheltuite de Ministerul Turismului pentru acțiuni de promovare a turismului și a imaginii României - Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:26 (în 23 ședințe)
Luări de cuvânt în BP: 21 (în 20 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 20, din care 1 promulgată lege
Întrebari și interpelari: 3
Motiuni: 20

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 30 iunie 2016, 4:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro