Ludovic ORBAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2010 - feb. 2011 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010  - din oct. 2009

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din oct. 2009)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în oct. 2009)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă pentru verificarea sumelor cheltuite de Ministerul Turismului pentru acțiuni de promovare a turismului și a imaginii României - Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din mar. 2010